מדוע שפים צריכים לדאוג לרעב באמריקה

טיילר אייפרט, שחקן של סינסינטי בנגלס, וז'אן-רוברט דה שבל, ידוען ושף בכיר של שלוש מסעדות ידועות באזור סינסינטי רבתי, יוצרים יחד זוג לא סביר. אבל ביום רביעי הזה הם חברו יחד כדי לארח את פסטיבל האוכל השנתי של ה-NFL באצטדיון פול בראון.

 

זהו אירוע צדקה, כאשר כל ההכנסות עוברות לארגוני חלוקת מזון מקומיים. אמנם זה נשמע כמו מטרה טובה, רק מעט אנשים מודעים לצורך הגדול מאוד שעומד מאחורי אירועים מסוג זה.

רעב בארה"ב

ארה"ב היא אחת המדינות העשירות בעולם, לכן קשה לדמיין עד כמה רעב ועוני יכולים להיות בקנה מידה נרחב באמת. עם זאת, בשנת 2015, 43.1 מיליון בני אדם, או מעל 13 אחוזים מהאוכלוסייה, היו מתחת לקו העוני. כמעט 42.1 מיליון מתגוררים בבתי אב עם חוסר ביטחון תזונתי, כלומר הגישה למזון מוגבלת באופן שעלול להזיק לבריאות.

 

אבל אלה מספרים שנראים כמו סטטיסטיקה בלבד, אלא אם כן יש לכם מושג עד כמה זה משפיע על הפגיעים ביותר. על כל חמישה ילדים יש ילד אחד שסובל מחוסר ביטחון תזונתי לפחות בשלב כלשהו במהלך השנה.

עמותות וארגוני מזון

העמותות הציבוריות וארגוני הצדקה הנפוצים ביותר בארה"ב מסייעים לשרת משפחות ואנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם צרכים בסיסיים.

 

בנק מזון, למשל, מאחסן מלאי של מזונות שאינם מתכלים, כגון מזון ארוז וקופסאות שימורים. בנקי המזון פועלים למעשה כספקים להפצת תרומות לערוצים קטנים יותר.

 

ישנם ארגונים שמגישים מזון למשפחות בודדות על בסיס מוגבל, ומספקים ארוחות ארוזות שמטרתן הנגשת תזונה מאוזנת. בדרך כלל, החבילות הן למספר קטן של ימים ועל בסיס הצורך; למשל, אם משפחה לא יכולה לשלם על קניות בסופר למספר ימים בגלל חשבונות אחרים, יש לה מקום שאליו היא יכולה ללכת כדי להביא הביתה ארוחות של כמה ימים.

 

לעומת זאת, יש עמותות שמגישות ארוחות חמות על בסיס יומיומי, פעם אחת ביום, עבור אנשים נזקקים. הן מספקות גם ארוחות לבעלי צרכים רפואיים.

שפים נותנים (ומקבלים) בחזרה

אף על פי שכל אחד יכול לתרום סחורה או זמן לתמיכה בארגונים אלה, שפים אישיים ופרטיים מציעים מומחיות, ידע בנושא בטיחות מזון ולעתים קרובות רקע לעבודה לשימוש במשאבים ביעילות, עם כמה שפחות בזבוזים.

 

ובעוד שישויות, כמו מסעדות, יכולות לתרום את המשאבים שלהן, אם מישהו יכול לתרום את זמנו באופן אישי זה כבר שלב אחד מעל. לשפים אישיים ופרטיים בדרך כלל יש לוחות זמנים גמישים שיכולים לאפשר להם להקדיש זמן, ויש להם גם גישה ייחודית לקשר אישי עם לקוחות. ככאלה, שפים יכולים ללכת אפילו צעד קדימה ולעודד את לקוחותיהם להיות מעורבים גם כן.

 

מעורבות לא רק מחזירה לקהילה, אלא ממש מסייעת לתמיכה בשפים ובעסק שלהם, על ידי בניית קשרים, ניסיון וחשיפה: כל זאת תוך עשייה טובה.

 

שפים יכולים לראות את עבודתם בקהילה המקומית שלהם. חלק מהעבודות המשפיעות ביותר מתחילות הכי קרוב לבית. השפים גם יהיו בעלי ידע טוב יותר על טעמי האזור והצרכים הספציפיים. כפי שמסביר ג'ושוע סטיין מהבלוג Tasting Table:

 

"לפיכך, שפים רבים תומכים בעמותות המתמקדות בסיוע לבני הקהילות המקומיות שלהם. לעתים קרובות, כמובן, עבודה קהילתית היא העבודה שצריך לעשות. זה בהחלט מפתה לראות את פרי עבודתם."

 

שפים פרטיים לאירועים בדרך כלל מפתחים מיומנויות וטכניקות ארגוניות בהתנדבויות מן הסוג הזה. מלאי המזון צריכים להיות מפוקחים, צריך לארגן ולמלא אותם כל הזמן. כישורי ניהול ספרים ומלאי הם חובה. מיומנויות אלה, מיומנויות שפים אישיים ופרטיים אמורים כבר להתאמן עליהן, יועילו ויתחדדו להם במטבחים של ארגוני צדקה ועמותות.

 

סיוע ותמיכה לנזקקים מעלים את המודעות לכמה האמריקאים נאבקים מדי יום על מצרכים בסיסיים. לא רק שזה מועיל מנקודת מבט של צמיחה אישית, אלא שזה גם יכול לעצב כיצד שפים אישיים ופרטיים מבשלים ארוחות, משתמשים בשאריות ועובדים קשה יותר להילחם בבזבוז מזון.