זוהה הכימיקל במוח שאחראי להשתוקקות למזונות עתירים בשומן

חוקרים זיהו מעגלים חדשים במוח אשר עשויים לשמש כבלם לאכילה מוגזמת של מאכלים שומניים והשתוקקות למזון מהיר.

 

האם אתם מרגישים דחף להתנפל על חבילה של צ'יפס, פיצה עם אקסטרה גבינה, עוף מטוגן פריך, המבורגרים מחממי לב דווקא כשאתם בדיאטה? יש לכך סיבה טובה. חוקרים זיהו מעגלים חדשים במוח אשר עשוי לשמש כבלם לאכילה מוגזמת של מאכלים שומניים והשתוקקות למזון מהיר.

 

במחקר, נערך על ידי צוות מאוניברסיטת טקסס שבארה"ב על חולדות שבילו חודש באכילת תזונה דלת שומן. הצוות הצליח לדכא את ההתנהגויות של חיפוש המזון השומני.

 

"השתוקקות למזון עתיר שומן – וזה כולל מזון מהיר על כל סוגיו – היא חלק חשוב בהשמנת יתר ואכילה מוגזמת", אמר ג'ונתן הומל, עוזר פרופסור מהאוניברסיטה.

"אנשים שמנסים לרדת במשקל ישאפו לעתים קרובות להימנע ממזונות עתירי שומן, כאשר באופן אירוני, פעולה זו למעשה מגבירה את הכמיהה למזונות אלה, מה שמוביל בדרך כלל לאכילת יתר. ככל שנמנעים יותר ממזונות שומניים, כך גדלה התשוקה," הוסיף הומל.

 

מספר מחקרים התנהגותיים הוכיחו כי שלילת מזונות מסוימים גורמת להשתוקקות מוגברת לאותו מזון וכן מוטיבציה גבוהה יותר להשיגו. יחד עם זאת, מנגנוני המוח שמובילים לסוג זה של אכילת יתר אינם ידועים.

 

במחקר, שפורסם בכתב העת Journal of Behavioral Brain Research, מחצית מהחולדות עברה הליך כירורגי שחסם את ההשפעות של הכימיקל במוח שנקרא neuromedin U receptor 2, ונמצא באזור של המוח המסדיר את צריכת המזון. המחצית השנייה של החולדות לא קיבלה את הטיפול הזה.

 

לאחר ההתאוששות הכירורגית, החולדות אשר טופלו לא טרחו להשיג את הפינוקים עתירי השומן כפי שעשו עמיתיהם שלא קיבלו טיפול.

 

"למרות שהממצאים שלנו הם רק הצעד הראשון בתהליך הארוך מהמחקר במעבדה המדעית ועד למשרדו של הרופא, אנחנו בהחלט מתכננים לפתח תרופות חדשות כדי לעזור לרסן את התשוקות האלה", אמר הומל.