מתכונים לילדים שכל ילד אוהב – מי יכול להגיד לא לפסטה?

אם נעשה סקר בקרב ילדים איזה אוכל הם הכי אוהבים, סביר להניח שאנחנו נגלה ברשימה הזאת מנות כגון, פיצות, המבורגרים, נקניקיות, וכמובן ממתקים מסוגים שונים. איך אין ספק בכלל שאחת המנות הכי אהובות על ילדים ולא רק עליהם, כמובן, זו פסטה.

המנה האיטלקית הקלאסית נחשבת פופולארית בכל העולם המערבי וכמובן גם בישראל. זה נכון בוודאי בשני העשורים האחרונים, כאשר על המדפים בסופר או במקומות אחרים, אפשר למצוא פסטות מסוגים שונים וכן אפשר למצוא מתכונים עם רטבים ותוספות שונות. כיום כמעט בכל מסעדה שמכבדת את עצמה, אפשר למצוא בתפריט של מנות הילדים, סוג אחד של פסטה אם לא יותר.

חשוב להדגיש, כשאנחנו מדברים על מתכונים לילדים אזי שעלינו לקחת בחשבון שלא מדובר במבוגרים שיכולים ליהנות מכל דבר, והם יותר אניני טעם. ילדים בדרך כלל אוהבים דברים יותר פשוטים, מה עוד שהרבה פעמים קשה להם להתמודד עם מרכיבים מסוימים. לכן גם כשמדובר על סוגי פסטה שונים, צריך לקחת בחשבון האם זה באמת מתאים לילדים או שמא מדובר במשהו מורכב מדי עבורם. נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון, היא שילדים לא רק אוהבים דברים פשוטים, הם גם אוהבים דברים שהם מכירים. לכן, אם אנחנו רוצים להכיר להם משהו חדש, עלינו לעשות את זה בצורה איטית ומדורגת.

לפני שנציג כמה בסיסים של מתכונים לילדים עם סוגי פסטה שונים, חשוב להדגיש שמדובר בארוחה בריאה בסך הכל. פסטה נחשבת לפחמימה מורכבת, כלומר כזו שמכילה מרכיבים טובים (להבדיל מפחמימה ריקה), וכן אפשר לשלב בה ירקות, בשר, ומרכיבים אחרים שבסיכומו של דבר, הם טובים מאוד לילדים.

מתכונים שמתאימים לילדים

המתכון הקלאסי לילדים הוא מתכון לפסטה מקרוני עם רוטב עגבניות ובשר. זה נחשב מתכון בסיסי שלוקח חצי שעה גג להכין אותו ואפשר גם להקפיא את הבשר ולהשתמש בו בימים אחרים.

עוד מתכון קלאסי, זה פסטה מכל סוג שהיא, בין אם זה צינורות, מסולסלת, או פסטה שטוחה עם רוטב שמנת ופטריות עם גבינה מעל. אפשר למצוא גבינות מגורדות מסוגים שונים שיכולים להתאים לילד, החל מגבינות רגילות וכאלה בגבינות איכותיות יותר (למשל גבינות שמנות).

עוד אפשרות בסיסית וקלה זו פסטה עם שמן זית, גם פה אפשר לבחור סוגים שונים, אפשר לשלב מרכיבים מגוונים, ולא פחות חשוב, תהליך ההכנה הוא מאוד בסיסי, מאוד קל. חשוב להדגיש כאן, רצוי להשתמש בכמות מדודה של שמן זית, למרות שזה בריא הרי שיש לזה אפקט מאוד משמעותי ונוכח במנה, וכן אפשר להשתמש בתבלינים שונים כמו פטרוזיליה, בזיליקום ועוד, שוב, בכמות מדודה על מנת שלא לגרום אי נוחות לילד.

לצד המנות הנ"ל, אגב, אפשר להגיש סלט או ירקות חתוכים בצורה גסה.