5 דברים מעניינים שאפשר לעשות עם בלנדר

5 דברים מעניינים שאפשר לעשות עם בלנדר

בכל מטבח, אנחנו יכולים למצוא שורה של מכשירי חשמל אשר מאפשרים לנו לבצע פעולות שונות, כאלה שהופכות את העבודה במטבח להרבה יותר פשוטה, נוחה ויעילה. מעבר לכך, אותם מכשירים יכולים לספק לנו אפשרות לייצר מנות ומרכיבים שונים, שיעשירו את התזונה והתפריט שלנו.

דוגמא טובה למכשיר כזה הוא בלנדר. מדובר על מכשיר חשמלי שכולל מנוע עוצמתי, להבים ומוטות שעוזרים לכתוש, לטחון וללוש חומרים שונים. כל זה בתוך קערות גדולות וקטנות, אשר בתוכן מניחים את החומרים בהם רוצים להשתמש. כך ניתן לבצע מגוון פעולות אשר אפשר לייצר באמצעותן דברים שונים ומעניינים.

עם השנים, מכשיר בלנדר הפך להיות מוצר חובה בכל מטבח. לא חייבים להיות שף מקצועי או חובב בשביל להשתמש בו. לא מעט אנשים שעוסקים בפעילות ספורטיבית למשל, מחזיקים בלנדר בבית על מנת שיוכלו להכין לעצמם משקאות ושייקים בסיום הפעילות, כמו כן, הורים רבים מחזיקים מכשיר זה, בשביל להכין לילדים שלהם מאכלים ומשקאות שונים.

לפני שנסביר אילו דברים מעניינים אפשר לייצר באמצעות בלנדר, נציג כמה נקודות שיכולות לעזור לכם לקנות מכשיר בצורה נכונה, כך תוכלו להפיק ממנו תועלת בצורה אופטימאלית.

חמש נקודות שצריך לבחון לפני שרוכשים בלנדר

ראשית, יש לבחון את העוצמה של המנוע. ככל שהמנוע יותר עוצמתי, כך המכשיר יפעל בצורה יותר מהירה, חדה, יאפשר לכם לבצע פעולות בצורה חדה וחזקה. למשל, אם תרצו לכתוש קרח, אז בלנדר עם מנוע עוצמתי יעשה יותר מהר ויותר חזק מאשר בלנדר עם מנוע חלש.

שנית, יש לבחון את הפונקציות השונות שיש למכשיר, בין אם זה מבחינת אביזרי עזר ובין אם זה מבחינת הכפתורים השונים שיש למכשיר. חשוב גם להבין מה המשמעות של כל אביזר וכל כפתור, מה הוא עושה וכיצד הוא יכול לעזור לכם.

שלישית, יש לבחון את גודל המכשיר וכן את גודל האביזרים השונים, בפרט הקערות השונות שמגיעות איתו. זאת בשביל לדעת כמה מקום הוא תופס, עם כמה חומרים אתם יכולים לעבוד במקביל, וכמה מנות אתם יכולים לייצר בזמן העבודה עם הבלנדר.

ארבע, יש לבחון את צריכת האנרגיה של המכשיר. זה חשוב, מאחר וזה יכול להשפיע על הוצאות החשמל לאורך זמן.

חמש, כשאתם רוכשים בלנדר, כמו בכל מקרה בו אתם רוכשים מכשיר חשמלי, יש לבחון היכן אתם רוכשים אותו, איזו אחריות אתם מקבלים עליו, לכמה זמן ועל מה היא תקפה (האם על כל המכשיר או רק על המנוע).

5 דברים שאתם יכולים לייצר באמצעות בלנדר

משקאות ושייקים – אחת הסיבות העיקריות שאנשים רוכשים היום בלנדר, היא בשביל לייצר בעזרתו משקאות ושייקים בריאות. מאחר והמכשיר יכול לכתוש קרח ולטחון פירות וירקות ברזולוציות מאוד ספציפיות, אז ניתן לייצר איתו שורה ארוכה של משקאות ושייקים שונים. זה הרבה יותר נוח ממכשירים אחרים, הרבה יותר מהיר ופשוט לעשות את זה בעזרתו.

קציצות וקישים – כחלק מתהליך ההכנה של קציצות, קישים, פשטידות, יש צורך לטחון ירקות עד דק. באמצעות בלנדר מקצועי אפשר לעשות את זה בצורה מאוד פשוטה וקלה. היתרונות של הבלנדר הוא היכולת לטחון באופן כזה שלא יישארו חתיכות שלמות, הכל טחון באופן הכי מינימליסטי שאפשר להגיע אליו.

רטבים – בדומה לשייקים ומשקאות אחרים, הרי שבלנדר מאפשר גם לייצר רטבים באופן עצמי. כל מה שצריך זה פשוט להניח את הפריטים השונים בתוך הקערה, לטחון אותם, אם צריך אפשר גם לבצע פעולות נוספות, וכך יוצרים רוטב, בין אם זה למנה ספציפית ובין אם זה רוטב לשימוש ארוך טווח. כך למשל, אפשר להכין פסטו, חומוס, טחינה ומאכלים אחרים.

קינוחים – לצד מנות רגילות או משקאות, הרי הבלנדר מאפשר לנו גם להכין קינוחים מסוגים שונים, בין אם זה באופן ישיר, למשל, פודינג וכן אנחנו יכולים להשתמש בו כחלק מתהליך ההכנה של עוגות או מנות אחרות. הוא יכול לעזור לנו לזרז את התהליך ולבצע אותו בצורה הרבה יותר נוחה ומהירה.

סלטים – על פניו, כל מה שאנחנו צריכים בשביל להכין סלט זה לחתוך ירקות או פירות, אך אנחנו יכולים להשתמש בבלנדר על מנת להכין רטבים לסלט או שאנחנו יכולים להכין תרכובות שונות של ירקות אשר נוכל להוסיף עליו. כמו כן, אם אנחנו רוצים להכין סלט ביצים עם טונה או סלטי חצילים, אז יהיה לנו הרבה יותר פשוט לעשות את זה בעזרת בלנדר.

כפי שאנחנו יכולים לראות, באמצעות האמצעים השונים שיש למכשיר והפונקציות השונות שנכללות בו, אנחנו יכולים ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות להכנת מנות שונות. אנחנו יכולים להכין אותן לכל ארוחה, על בסיס יומי או לצרכים ספציפיים.

בשביל שנוכל באמת ליהנות ממנו ולהכין את כל המנות והמרכיבים שציינו, הרי שאנחנו צריכים לבחור בלנדר מקצועי ואיכותי שיענה על הצרכים שלנו ויוכל לשמש אותנו בהתאם. אנחנו יכולים להיות בטוחים שבזכותו העבודה במטבח תהפוך להיות הרבה יותר אטרקטיבית.